بد نیست بدانیم كه در گذشته بشر برای دانستن وقت و ایام، با توجه به تجربه و دانش زمانه، ساعت هائی را اختراع كرده و مورد استفاده قرار داده است كه مهم ترین آنها عبارت است از:

ساعت سایه ای:مصریان قدیم ساعتی ساختند كه به آن ساعت سایه ای می گفتند. این ساعت به گونه ای بود كه سایه قطعه ای چوب عمودی برروی یك قطعه چوب افقی می افتاد و زمان را با ان اندازه می گرفتند.

ساعت آبی: ساعت آبی نیز توسط مصریان اختراع شد. در این نوع ساعت، از جریان یك نواخت آب استفاده می شده، به این ترتیب كه داخل ظرف مدرج سوراخ دار را با آب پر می كردند كه آب قطره قطره از سوراخ كوچك می چكیده و با توجه به مقدار آب خروجی، زمان تا حدودی معلوم می شده است.


ساعت آفتابی: در ساعت خورشیدی، میله ای عمودی بر سطح افقی نصب می شده است كه با اندازه گیری سایه آن میله، زمان معلوم می شده است (در ادامه به این نوع ساعت بیشتر پرداخته شده است).

ساعت شنی یا ماسه ای: از دو حباب شیشه ای چسبیده به هم تشكیل می شده كه میان آن، سوراخ باریكی برای رد شدن شن یا ماسه تعبیه می كردند تا شن ها بتدریج از حباب بالا به حباب پایین جمع شود. بعد ظرف را وارونه می كردند و همان عمل تكرار می شد. با معلوم شدن تعداد دفعات جابجا شده شن ها در حباب ها، حدود تقریبی زمان مشخص می گردید.

ساعت شمعی: در این نوع ساعت، بدنه شمع مدرج می شد و با سوختن شمع و كوتاه شدن آن زمان را محاسبه می كردند.

 ولی امروزه نوع ساعت با سرعتی فوق العاده در حال تغییره

ببینید

 

 

ساعت

یک ساعت مچی با قابلیت اتصال بلوتوث است. این ساعت مچی توانایی اتصال به گوشی موبایل را دارد و بوسیله صفحه نمایش OLED خود، نام کسی که با شما تماس می گیرد را نمایش می دهد.

بوسیله دکمه اختصاصی که در روی MBW-100 تعبیه شده امکان رد یا بی صدا کردن تماس ها برای کاربران فراهم شده است. اما نکته جالب در مورد این ساعت این است که به راحتی می توانید از طریق ساعت مچی خود، پخش کننده موسیقی را کنترل کنید. پخش موسیقی، جلو و عقب کردن آهنگ ها و یا قطع آن از طریق MBW-100 امکان پذیر است.